位置:首页 > IC中文资料 > EP2C5T144C8
EP2C5T144C8价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
EP2C5T144C8
INTEL
英特尔
EP2C5T144C8
FPGA - 现场可编程门阵列 FPGA - Cyclone II 288 LABs 89 IOs
INTEL
英特尔
EP2C5T144C8N - 芯片, FPGA, CYCLONE II, 5K, SMD
The EP2C5T144C8N is a Cyclone II FPGA with speed grade 8in 144 pin TQFP package. This device is manufactured on 300mm wafers using TSMC's 90nm low-k dielectric process to ensure rapid availability and low cost. By minimizing silicon area, Cyclone II device can support complex digital systems on sing ·158 user I/O pins\n·4608 logic elements/cells\n·Supply voltage range from 1.15V to 1.25V\n·Total RAM of 119808bit\n·Two PLL and 13 embedded multipliers\n·288 logic array blocks (LAB)\n·Up to 1.1Mbits of RAM available without reducing available logic\n·High speed interfaces to external memory\n·Inpu;
EP2C5T144C8产品属性
  • 类型
    描述
更新时间:2026-5-14 16:10:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
ALTERA(阿尔特拉)
25+
标准封装
21663
我们只是原厂的搬运工
ALTERA
22+
QFP
全新原装现货!自家库存!
Intel FPGAs/Altera
21+
144-LQFP
283
100%进口原装!长期供应!绝对优势价格(诚信经营)
25+
AA
全新原装、诚信经营、公司现货销售
23+
正规渠道,只有原装!
17+
AA
100%原装正品现货