位置:首页 > IC中文资料 > ECP20UD24
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
ECP20UD24
AC-DC Power Supplies
With single and dual outputs and a 130% peak load capability for up to 30 seconds with a maximum duty cycle of 10%, the ECP20 series is designed to minimize the no load power consumption and maximize efficiency to facilitate equipment design to meet the latest environmental legislation. \n\n • 20W convection cooled\n\n• Regulated single outputs from 3.3V to 48VDC\n\n• Regulated dual outputs ±12V, ±24V & ±15VDC\n\n• Input range 85 to 264VAC\n\n• Open frame PCB mount\n\n• 2.64” x 1.57” footprint, 0.88” profile\n\n• Peak load capability\n\n• ITE & medical approvals\n\n• 4.0kVAC input to ou;
XPPOWER
ECP20UD24
PCB Mount
文件:73.55 Kbytes Page:2 Pages
XPPOWER
ECP20UD24
Single Outputs from 3.3 to 48 V
文件:362.66 Kbytes Page:2 Pages
ECP20UD24产品属性
  • 类型
    描述
  • InputVoltage:
    Single Phase
  • OutputVoltage:
    24V
  • OutputCurrent:
    0.42A