位置:首页 > IC中文资料第9964页 > EC12E24404A6
EC12E24404A6价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
EC12E24404A6
12mm Size Insulated Shaft Type
Insulated shaft type with a wide variety of applications.
ALPS
阿尔卑斯
EC12E24404A6
ALPS
阿尔卑斯
EC12E24404A6
绝缘轴编码器
操作部长度: 25.0mm\n扭矩: Lightest (jog)3±2mN・m\n定位数: 24\n脉冲数: 24\n操作部方向: Vertical\n尺寸: 12mm size\n使用温度范围: -10℃ to +70℃\n电性能: \n额定: 0.5mA 5V DC\n输出信号: A, B, 2相输出\n最大/最小工作电流(电阻负载): 5mA/0.5mA\n绝缘电阻: 10MΩ min. 50V DC\n耐电压: 50V AC for 1 minute\n\n机械性能: \n定位扭矩: 3±2mN・m\n轴推拉强度: 80N\n\n耐久性能: \n操作寿命: 30,000 cycles;
ALPSALPINE
阿尔派
EC12E24404A6
12mm Size Insulated Shaft Type
文件:878.71 Kbytes Page:6 Pages
EC12E24404A6
12mm Size Insulated Shaft Type Encoder Variety
文件:141.76 Kbytes Page:4 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
EC12E24404A6
Product Change Notice
文件:144.22 Kbytes Page:4 Pages
未分类制造商
EC12E24404A6产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    EC12E24404A6
  • 功能描述
    编码器 5 Volts Through Hole
  • RoHS
  • 制造商
    Avago Technologies
  • 产品
    Optical Encoders
  • 类型
    Absolute
  • 通道数量
    2
  • 安装风格
    Through Hole
  • 端接类型
    Solder Pin
  • 电源电压
    5 V