位置:首页 > IC中文资料 > EC11K0924401
EC11K0924401价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
EC11K0924401
11mm Size Metal Shaft Long Life Type
11mm Size Metal Shaft Long Life Type Encoder Compact and highly reliable type available in many varieties.
ALPS
阿尔卑斯
EC11K0924401
EC11K0924401 - 增量式旋转编码器, 金属轴, 11mm, 竖直, 18制动器, 9脉冲
The EC11K0924401 is a 11mm Metal Shaft Incremental Encoder with push-on switch operates in vertical direction. It features 18 detents, 9 pulses and flat actuator configuration. It is suitable for use with FP-TV, DVD player, personal audio home appliances and car AV equipment applications. ·Single pole and single throw (push-on) contact arrangement\n·20mm Actuator\n·100000 Cycles operating life\n·100MR/250VDC Minimum insulation resistance\n·-40 to +85°C Operating temperature;
ALPSALPINE
阿尔派
EC11K0924401
11mm Size Metal Shaft Type
文件:1.60262 Mbytes Page:14 Pages
ALPS
阿尔卑斯
EC11K0924401
11mm Size Metal Shaft Type
文件:1.27799 Mbytes Page:9 Pages
ALPSALPINE
阿尔派
EC11K0924401产品属性
  • 类型
    描述
更新时间:2026-5-14 9:15:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
25+
RotationalEncoder5VD
880000
明嘉莱只做原装正品现货
DIP
一级代理优势现货,全新正品直营店
23+
DIP
##公司主营品牌长期供应100%原装现货可含税提供技术
SMT
电子元器件采购降本 30%!原厂直采,砍掉中间差价