位置:DIM2400ESM17-A000 > DIM2400ESM17-A000详情
DIM2400ESM17-A000中文资料
厂家型号
DIM2400ESM17-A000
文件大小
180.7Kbytes
页面数量
10
功能描述
Single Switch IGBT Module
IGBT Module
数据手册
下载地址一下载地址二
生产厂商
DYNEX
DIM2400ESM17-A000数据手册规格书PDF详情
The Powerline range of high power modules includes half bridge, chopper, dual, single and bi-directional switch configurations covering voltages from 1200V to 6500V and currents up to 2400A.
FEATURES
• 10µs Short Circuit Withstand
• High Thermal Cycling Capability
• Non Punch Through Silicon
• Isolated AlSiC Base with AlN Substrates
• Lead Free construction
APPLICATIONS
• High Reliability Inverters
• Motor Controllers
• Traction Drives
DIM2400ESM17-A000产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    DIM2400ESM17-A000
  • 功能描述
    IGBT Module
更新时间:2026-5-13 15:01:00
供应商 型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
DYNEX
23+
MODULE
7300
专注配单,只做原装进口现货
23+
2400A170
362
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势!