位置:E48SB9R625NRFA > E48SB9R625NRFA详情
E48SB9R625NRFA中文资料
厂家型号
E48SB9R625NRFA
文件大小
520.96Kbytes
页面数量
11
功能描述
Delphi Series E48SB, 240W Eighth Brick Bus Converter DC/DC Power Modules: 48Vin, 9.6V/25A out
Delphi Series E48SB, 240W Eighth Brick Bus Converter DC/DC Power
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
DELTA
E48SB9R625NRFA数据手册规格书PDF详情
Delta Electronics, Inc., a world leader in power systems technology and manufacturing, has introduced the E48SB, eighth brick sized 240W bus converter, into their Delphi Series of board mounted DC/DC power converters to support the intermediate bus architecture to power multiple downstream non-isolated point-of-load (POL) converters. The E48SB product family features an input voltage of 38V to 55V, and provides up to 240W (9.6V and above) of power in an industry standard eighth brick footprint. Typical efficiency of 9.6V module is 96.5. With optimized component placement, creative design topology, and numerous patented technologies, the E48SB bus converters deliver outstanding electrical and thermal performance. An optional heatsink is available for harsh thermal requirements.
FEATURES
♦ High efficiency: 96.5 @ 9.6V/25A
♦ Size: 58.4mm x 22.8mm x 11.3mm (2.28” x 0.90” x 0.44”)
♦ Industry standard pinout
♦ Fully protected: Input UVLO, OVP, Output OCP and OTP
♦ 240W constant power output
♦ Parallelable for higher output power
♦ 2250V isolation