位置:E24SR05012PMFA > E24SR05012PMFA详情
E24SR05012PMFA中文资料
厂家型号
E24SR05012PMFA
文件大小
785.53Kbytes
页面数量
15
功能描述
Delphi Series E24SR, 66W Eighth Brick Family DC/DC Power Modules: 24V in, 5V/12A out
Delphi Series E24SR, 66W Eighth Brick Family DC/DC Power
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
DELTA
E24SR05012PMFA数据手册规格书PDF详情
The Delphi Series E24SR Eighth Brick, 24V input, single output, isolated DC/DC converters are the latest offering from a world leader in power systems technology and manufacturing ― Delta Electronics, Inc. This product family is available in either a through-hole or surface-mounted package and provides up to 66 watts of power or 20A of output current (3.3V and below) in an industry standard footprint and pinout. The E24SR converter operates from an input voltage of 18V to 36V and is available in output voltages from 3.3V to 12V. Efficiency for the 5V output is 90.5 at 12A full load. With creative design technology and optimization of component placement, these converters possess outstanding electrical and thermal performance, as well as extremely high reliability under highly stressful operating conditions. All models are fully protected from abnormal input/output voltage, current, and temperature conditions. The Delphi Series converters meet all safety requirements with basic insulation.
FEATURES
♦ High efficiency: 90.5 @ 5V/ 12A
♦ Size: 58.4mm x 22.8mm x 10.0mm (2.30” x 0.90” x 0.39”)
♦ SMD and Through-hole versions
♦ Industry standard pin out
♦ 2:1 input range
♦ Fixed frequency operation
♦ Input UVLO, Output OTP, OCP, OVP
♦ Basic insulation
♦ 2250V isolation
♦ Monotonic startup into normal and pre-biased loads
♦ Output voltage trim ±10
♦ No minimum load required
♦ ISO 9001, TL 9000, ISO 14001, QS 9000, OHSAS 18001 certified manufacturing facility
♦ UL/cUL 60950 (US & Canada) recognized, and TUV (EN60950) certified
APPLICATIONS
♦ Telecom/DataCom
♦ Wireless Networks
♦ Optical Network Equipment
♦ Server and Data Storage
♦ Industrial/Test Equipment
E24SR05012PMFA产品属性
  • 型号
    E24SR05012PMFA
  • 功能描述
  • Modules
    24V in, 5V/12A out