位置:1.5KE440C > 1.5KE440C详情
1.5KE440C中文资料
厂家型号
1.5KE440C
文件大小
1146.01Kbytes
页面数量
5
功能描述
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR
TVS 二极管 - 瞬态电压抑制器 1500W 440V 10% Bidir
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
DAESAN
1.5KE440C数据手册规格书PDF详情
Features
· Underwriters Laboratory recognition under UL standard
for safety 497B : Isolated loop circuit protection
· Glass passivated junction
· 1500W peak pulse power capability on 10/1000μs
waveform, repetition rate(duty cycle) : 0.05
· Excellent clamping capability
· Low incremental surge resistance
· Very fast response time
· Includes 1N6267 thru 1N6303A
1.5KE440C产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    1.5KE440C
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Vishay Semiconductors
  • 极性
    Bidirectional
  • 击穿电压
    58.9 V
  • 钳位电压
    77.4 V
  • 峰值浪涌电流
    38.8 A