位置:首页 > IC中文资料第9352页 > DVFL2805S
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
DVFL2805S
DC-DC Converter
With no stacked capacitors, this converter is ready for rugged assignments. VPT’s DVFL packs over 80W/in3 in a small, 100% hermetic package while offering a significant price advantage over similar competitive products. • Single outputs of 3.3V, 5V, 6.3V, 7V, 8V, 9.5V, 12V, 15V, 18V, and 28V\n• Wide 16V to 40V input range with 50V transient\n• Up to 120W output power\n• Full operation over -55°C to +125°C military temperature range\n• Parallel operation with current sharing up to five units\n• Fault tolerant design;
VPT
DVFL2805S
HIGH RELIABILITY HYBRID DC-DC CONVERTERS
文件:1.29959 Mbytes Page:31 Pages
VPT
文件:384.05 Kbytes Page:21 Pages
DELTA
台达电子
DELTA
台达电子
DVFL2805S产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    DVFL2805S
  • 功能描述
    Standalone Converters - Hybrid Technology. Hermetic Packaging
更新时间:2026-5-13 18:15:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
原厂
2540+
DIP
只做原装正品假一赔十为客户做到零风险!!
INTERPINT
CDIP
1
原装现货支持BOM配单服务
INTERPINT
QQ咨询
CDIP
104
全新原装 研究所指定供货商
23+
原厂授权一级代理,专业海外优势订货,价格优势、品种
INTERPOINT
25+
原厂封装
105
有挂有货,原装正品现货
23+
模块
##公司主营品牌长期供应100%原装现货可含税提供技术