位置:首页 > IC中文资料 > DPPM12D33K
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
DPPM12D33K
封装/外壳:径向 包装:散装 描述:CAP FILM 3300PF 10% 1.2KVDC RAD 电容器 薄膜电容器
CDE
CDE
FILM, PAPER-FILM CAPACITORS
Polypropylene Film Capacitors Great for Compact Snubber Applications
文件:303.69 Kbytes Page:2 Pages
High AC Current Polypropylene Film Capacitors
文件:133.41 Kbytes Page:3 Pages
DPPM12D33K产品属性
  • 类型
    描述
  • Capacitance:
    3.3 nF
  • VoltageDC:
    1200V
  • VoltageAC:
  • ESR:
  • dV/dt:
  • RippleCurrent:
  • MinTemp:
    -40°C
  • MaxTemp:
    105°C
  • Tolerance:
    -10%/+10%
  • LoadLife:
  • Width:
  • Height:
    13mm
  • Length:
    25mm
  • Thickness:
    7.5mm
  • Diameter:
  • LeadSpacing:
    21mm