位置:首页 > IC中文资料 > DPPM10D68K
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
DPPM10D68K
封装/外壳:径向 包装:散装 描述:CAP FILM 6800PF 10% 1KVDC RADIAL 电容器 薄膜电容器
CDE
CDE
FILM, PAPER-FILM CAPACITORS
Polypropylene Film Capacitors Great for Compact Snubber Applications
文件:303.69 Kbytes Page:2 Pages
POWER INDUCTORS
文件:220.6 Kbytes Page:2 Pages
SUMIDA
胜美达
POWER INDUCTORS
SUMIDA
胜美达
Axial Leaded High Frequency Pulse Capacitors
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
Film/Foil Polypropylene Capacitors
DPPM10D68K产品属性
  • 类型
    描述
  • Capacitance:
    6.8 nF
  • VoltageDC:
    1000V
  • VoltageAC:
  • ESR:
  • dV/dt:
  • RippleCurrent:
  • MinTemp:
    -40°C
  • MaxTemp:
    105°C
  • Tolerance:
    -10%/+10%
  • LoadLife:
  • Width:
  • Height:
    14.5mm
  • Length:
    25mm
  • Thickness:
    8.5mm
  • Diameter:
  • LeadSpacing:
    21mm