位置:首页 > IC中文资料第12573页 > DPM2W4P7K
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
DPM2W4P7K
封装/外壳:径向 包装:散装 描述:CAP FILM 4.7UF 10% 250VDC RADIAL 电容器 薄膜电容器
CDE
CDE
Great for High Frequency Switching Power Supplies
文件:264.11 Kbytes Page:3 Pages
Polypropylene Film Capacitors Great for High Frequency Switching Power Supplies
文件:264.14 Kbytes Page:2 Pages
Polyester Film Capacitors Metallized Radial Leads
Polyester Film Capacitors
文件:205.77 Kbytes Page:2 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
Polyester Film Capacitors
DPM2W4P7K产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    DPM2W4P7K
  • 功能描述
    CAP FILM 4.7UF 250VDC RADIAL
  • RoHS
  • 类别
    电容器 >> 薄膜
  • 系列
    DPM
  • 特色产品
    ECW-H(C) Series Film Capacitors
  • 标准包装
    100
  • 系列
    ECW-H(C)
  • 电容
    0.33µF 额定电压 -
  • AC
    - 额定电压 -
  • DC
    630V
  • 电介质材料
    聚丙烯,金属化
  • 容差
    ±3%
  • ESR(等效串联电阻)
  • 工作温度
    -40°C ~ 105°C
  • 安装类型
    通孔
  • 封装/外壳
    径向
  • 尺寸/尺寸
    0.815 L x 0.579 W(20.70mm x 14.70mm) 高度 -
  • 座高(最大)
    1.028(26.10mm)
  • 端子
    PC 引脚
  • 引线间隔
    0.394(10.00mm)