位置:首页 > IC中文资料第656页 > DG200ABA
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
DG200ABA
Monolithic Dual SPST CMOS Analog Switch
TEMIC
DG200ABA
Dual Monolithic SPST CMOS Analog Switch
MAXIM
美信
DG200ABA
单片双通道SPST CMOS模拟开关
TEMIC
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 200A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 600V • hFE DC current gain............................... 75 • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 APPLICATION
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER SWITCHING USE NON-INSULATED TYPE
HIGH POWER SWITCHING USE NON-INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 200A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 350V • hFE DC current gain............................. 100 • Non-Insulated Type APPLICATION Robotics, Welders, Forklifts, Golf cart
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE • IT (AV) Average on-state current .......... 200A • IF (AV) Average forward current .......... 200A • VRRM Repetitive peak reverse voltage .......... 400/800/1200/1600V • VDRM Repetitive peak off-state voltage .......... 400/800/1200/1600V • MIX DOUBLE A
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE • IT (AV) Average on-state current .......... 200A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ........ 400/800/1200/1600V • VDRM Repetitive peak off-state voltage ........ 400/800/1200/1600V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No.
DG200ABA产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    DG200ABA
  • 制造商
    Maxim Integrated Products
  • 功能描述
    DUAL SPDT CMOS ANALOG SWITCH - Bulk
  • 制造商
    Rochester Electronics LLC
    Vishay Siliconix
  • 功能描述
    ANLG SW DUAL SPST 22V/25V 10PIN METAL CAN - Bulk
更新时间:2026-5-14 14:14:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
SILICONIX
专业铁帽
CAN10
67500
铁帽原装主营-可开原型号增税票
ADI(亚德诺)
25+
TO-100-10
样件支持,可原厂排单订货!
ADI(亚德诺)
25+
TO-100-10
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐
SIL
22+
CAN8
公司只有原装 品质保证
MAX
23+
MAXIM
22+
BGA
原装正品支持实单
23+
##公司主营品牌长期供应100%原装现货可含税提供技术