位置:首页 > IC中文资料 > DFLT8V5A
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
DFLT8V5A
225W SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR
文件:83.11 Kbytes Page:4 Pages
DIODES
美台半导体
DFLT8V5A
文件:103.34 Kbytes Page:5 Pages
DIODES
美台半导体
DFLT8V5A
SURFACE MOUNT TRANSIENT VOLTAGE SUPPESSOR DIODE
文件:614.94 Kbytes Page:3 Pages
SUNMATE
森美特
DFLT8V5A
封装/外壳:POWERDI®123 包装:卷带(TR) 描述:TVS DIODE 8.5V 14.4V POWERDI 123 电路保护 TVS - 二极管
Transient Voltage Suppressors
Features • Glass passivated junction. • 500W Peak Pulse Power capability on 10/1000 µs waveform. • Excellent clamping capability. • Low incremental surge resistance. • Fast response time; typically less than 1.0 ps from 0 volts to BV for unidirectional and 5.0 ns for bidirectional. • Typical
FAIRCHILD
仙童半导体
Features • Glass passivated junction. • 600W Peak Pulse Power capability on 10/1000 µs waveform. • Excellent clamping capability. • Low incremental surge resistance. • Fast response time; typically less than 1.0 ps from 0 volts to BV for unidirectional and 5.0 ns for bidirectional. • Typical
FAIRCHILD
仙童半导体
Surface Mount ESD Protection Diodes
文件:108.23 Kbytes Page:7 Pages
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
DFLT8V5A产品属性
  • 类型
    描述
  • Automotive Compliant PPAP:
    On Request*
  • Configuration:
    Single (uni-directional)
  • Power Rating:
    225 W
  • Reverse Standoff Voltage VRWM:
    8.5 V
  • Breakdown Voltage VBR Min:
    9.44
  • Breakdown Voltage VBR Max:
    10.4
  • Maximum Reverse Leakage Current IR @ VRWM Max:
    10 µA
  • Maximum Clamping Voltage @ Max Peak Pulse Current VC:
    14.4 V
  • Packages:
    PowerDI123
更新时间:2026-5-14 22:59:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
DIODEZTX
25+
PowerDI 123
6895
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐
24+
POWERDI
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增