位置:首页 > IC中文资料 > DD160KB80
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
DD160KB80
DIODE MODULE
DIODE MODULE Power Diode Module DD160KB Series are designed for various rectifier circuits. DD160KB has two diode chips connected in series and the mounting base is electrically isolated from elements for simple heatsink construction. Wide voltage rating up to, 1600V is available for various inpu
SANREX
三社
DD160KB80
封装/外壳:模块 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:DIODE MODULE 800V 160A 分立半导体产品 二极管 - 整流器 - 阵列
SANREX
三社
DD160KB80
整流二极管
DD160KB80产品属性
  • 类型
    描述
  • 电压[V]:
    800
  • 电流(/chip)[A]:
    160
  • 电流(/total)[A]:
    160
  • IF(AV)A:
  • IF(AV)℃:
    90
  • IFSM[A(60Hz)]:
    3200
  • I2t[A2s]:
    42600
  • VFM[V(25℃)]:
    1.35
  • IRRM[mA]:
    30(150℃)
  • Rthj-c[℃/W]:
    0.3
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
Infineon/英飞凌
24+
BG-PB34-1
全新原装深圳仓库现货有单必成
专业模块
MODULE
模块原装主营-可开原型号增税票
Infineon/英飞凌
25+
BG-PB34-1
买原装认准中赛美
24+
MODULE
全新原装现货
23+
160A800V
320
全新原装正品,量大可订货!可开17%增值票!价格优势!