位置:首页 > IC中文资料第3628页 > D10SC6MR
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
D10SC6MR
Schottky Rectifiers (SBD) (60V 10A)
SHINDENGEN
D10SC6MR
10 Ampere,60 Volt Dual Common Anode Schottky Barrier Half Bridge Rectifier
THINKISEMI
思祁半导体
D10SC6MR
THINKISEMI 10 Ampere,60 Volt Dual Schottky Barrier Half Bridge Rectifiers
THINKISEMI
思祁半导体
D10SC6MR
D10SC6MR
Schottky Rectifiers (SBD) / Center Tap, Common Anode (Three Terminal Type)
SHINDENGEN
FEATURES ● Tj150℃ ● PRRSM avalanche guaranteed ● Fully Isolated Molding ● Dielectric strength 1.5kV guaranteed APPLICATION ● Switching power supply ● DC/DC converter ● Home Appliances, Office Equipment ● Telecommunication
Twin Diode
文件:2.3628 Mbytes Page:2 Pages
D10SC6MR产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    D10SC6MR
  • 功能描述
    肖特基二极管与整流器 Schottky Barrier Diode
  • RoHS
  • 制造商
    Skyworks Solutions, Inc.
  • 产品
    Schottky Diodes
  • 峰值反向电压
    2 V
  • 正向连续电流
    50 mA
  • 配置
    Crossover Quad
  • 正向电压下降
    370 mV
  • 最大功率耗散
    75 mW
  • 工作温度范围
    - 65 C to + 150 C
  • 安装风格
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    SOT-143
  • 封装
    Reel
更新时间:2026-5-14 17:34:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
23+
NA
2506
专做原装正品,假一罚百!
日本新电源
24+
TO-220
07+
TO-220F
70
全新 发货1-2天
Shindenge
17+
TO-220F
OTHER
06+
原厂原装
只做全新原装真实现货供应
26+
SOP8
全新原装正品价格最实惠 假一赔百
Shindenge
ROHS
一级代理 原装正品假一罚十价格优势长期供货
新电元
24+
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增