位置:BR35005-G > BR35005-G详情
BR35005-G中文资料
厂家型号
BR35005-G
文件大小
84.94Kbytes
页面数量
3
功能描述
Silicon Bridge Rectifiers
桥式整流器 DIODE RECT BRIDGE 35A 50V
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
COMCHIP
BR35005-G数据手册规格书PDF详情
Reverse Voltage: 50 to 1000V
Forward Current: 10/15/25/35/50A
RoHS Device
Features
- Surge overload -240~500 Amperes peak.
- Low forward voltage drop.
- Electrically isolated base -2000 Volts.
- Materials used carries U/L recognition.
- Solderable 0.25 FAST ON terminals.
BR35005-G产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    BR35005-G
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    Vishay
  • 产品
    Single Phase Bridge
  • 峰值反向电压
    1000 V 最大 RMS
  • 正向连续电流
    4.5 A
  • 最大浪涌电流
    450 A
  • 正向电压下降
    1 V
  • 最大反向漏泄电流
    10 uA
  • 最大工作温度
    + 150 C
  • 长度
    30.3 mm
  • 宽度
    4.1 mm
  • 高度
    20.3 mm