位置:CK05BX683K > CK05BX683K详情
CK05BX683K中文资料
厂家型号
CK05BX683K
文件大小
533.07Kbytes
页面数量
5
功能描述
Multilayer Ceramic Capacitors
多层陶瓷电容器MLCC - 含引线 CK05 0.068uF 50volts 10% 5.08 mm L/S
数据手册
原厂下载下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
CDE
CK05BX683K数据手册规格书PDF详情
CK and CKR Military Grade Capacitors
capacitors with the option of hot solder dipped leads on the CKRs.
Highlights
Available on tape and reel
Molded case construction
CKR available with stand-off
Hot solder dip leads on Type CKR
CK05BX683K产品属性
  • 型号
    CK05BX683K
  • 功能描述
  • 电容
    470 pF
  • 容差
    10 %
  • 电压额定值
    3 kV
  • 引线间隔
    5.08 mm