位置:CK05BX331K > CK05BX331K详情
CK05BX331K中文资料
厂家型号
CK05BX331K
文件大小
533.07Kbytes
页面数量
5
功能描述
Multilayer Ceramic Capacitors
多层陶瓷电容器MLCC - 含引线 MONO CAP 200V 330PF
数据手册
下载地址一下载地址二到原厂下载
生产厂商
CDE
CK05BX331K数据手册规格书PDF详情
CK and CKR Military Grade Capacitors
capacitors with the option of hot solder dipped leads on the CKRs.
Highlights
Available on tape and reel
Molded case construction
CKR available with stand-off
Hot solder dip leads on Type CKR
CK05BX331K产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    CK05BX331K
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    AVX
  • 电容
    470 pF
  • 容差
    10 %
  • 电压额定值
    3 kV
  • 端接类型
    Radial
  • 温度系数/代码
    X7R
  • 引线间隔
    5.08 mm