位置:首页 > IC中文资料 > CY7C1318CV18-167B
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
18-Mbit DDR-II SRAM 2-Word Burst Architecture
Functional Description The CY7C1316CV18, CY7C1916CV18, CY7C1318CV18, and CY7C1320CV18 are 1.8V Synchronous Pipelined SRAMs equipped with DDR-II architecture. The DDR-II consists of an SRAM core with advanced synchronous peripheral circuitry and a one-bit burst counter. Addresses for read and wr
CYPRESSCypress Semiconductor
赛普拉斯赛普拉斯半导体公司
CYPRESSCypress Semiconductor
IC SRAM 18M PARALLEL 165FBGA
INFINEON
英飞凌
CY7C1318CV18-167B产品属性
  • 类型
    描述
  • 存储器格式:
    SRAM
  • 技术:
    SRAM - 同步,DDR II
  • 存储容量:
    18Mb (1M x 18)
  • 时钟频率:
    167MHz
  • 存储器接口:
    并联
  • 电压 - 电源:
    1.7V ~ 1.9V
  • 工作温度:
    0°C ~ 70°C(TA)