位置:首页 > IC中文资料 > CSZA130A
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CSZA130A
丝印代码:Z130A;Glass Passivated Junction Zener Voltage Regulator 1.0 Watt Steady State
1. FEATURES • 1W zener voltage regulator diodes • Plastic package has Underwriters Laboratory Flammability Classification 94V-0 • Guarding for over voltage protection • Ideal for surface-mount applications • High temperature soldering guaranteed: 260°C/10 seconds at terminals • We declare
LRC
乐山无线电
CSZA130A
稳压二极管
LRC
乐山无线电
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE
• IT (AV) Average on-state current .......... 130A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ........ 1200/1600V • VDRM Repetitive peak off-state voltage ........ 1200/1600V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 APPLICATION
MITSUBISHI
三菱电机
• IT (AV) Average on-state current .......... 130A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ........ 400/800V • VDRM Repetitive peak off-state voltage ........ 400/800V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 AP
MITSUBISHI
三菱电机
• IT (AV) Average on-state current .......... 130A • IF (AV) Average forward current .......... 130A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ........ 400/800V • VDRM Repetitive peak off-state voltage ........ 400/800V • MIX DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E802