位置:首页 > IC中文资料第12351页 > CRCW08051K87FKEA
CRCW08051K87FKEA价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CRCW08051K87FKEA
Standard Thick Film Chip Resistors
Stability at different environmental conditions ΔR/R ≤ 1 % (1000 h rated power at 70 °C)\n2 mm pitch packaging option for 0603 size\nAEC-Q200 qualified;
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
CRCW08051K87FKEA
LMZ1420xEXT/ LMZ1200xEXT Evaluation Board
文件:748.17 Kbytes Page:10 Pages
NSC
国半
CRCW08051K87FKEA
封装/外壳:0805(2012 公制) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:RES SMD 1.87K OHM 1% 1/8W 0805 电阻器 片式电阻器 - 表面贴装
ETC
知名厂家
CRCW08051K87FKEA
ETC
知名厂家
Lead (Pb)-free Thick Film, Rectangular Commodity Chip Resistors
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
CRCW08051K87FKEA产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    CRCW08051K87FKEA
  • 制造商
    VISHAY DRALORIC
  • 功能描述
    RESISTOR 0805 1K87 1% FULL
  • 制造商
    VISHAY DRALORIC
  • 功能描述
    Thick Film Chip Resistor
    RESISTOR, 0805, 1K87, 1%, FULL REEL; Product
  • Range
    VISHAY - CRCW Series;
  • Resistance
    1.87kohm; Power
  • Rating
    125mW; Resistance
  • Tolerance
    1%; Resistor Case