位置:首页 > IC中文资料 > CR6A10GPP
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CR6A10GPP
GLASS PASSIVATED JUNCTION GENERAL PURPOSE SILICON RECTIFIER 6A, 200 THRU 1000 VOLTS
文件:169.54 Kbytes Page:2 Pages
CENTRAL
CR6A10GPP
GENERAL PURPOSE SILICON RECTIFIER
CENTRAL
CR6A10GPP
Through-Hole Rectifier-General Purpose Single
6.0A Standard Rectifier
6.0A Standard Rectifier Features • Low Forward Voltage Drop • Low Reverse Leakage • High Surge Current Capability • High Reliability • High Temperature Soldering Guaranteed 260°C/10 seconds /.375 (9.5mm) lead length, 5lbs (2.3kg) tension • RoHS compliant
TAITRON
6.0A Glass Passivated Rectifier
6.0A Glass Passivated Rectifier Features • Low Forward Voltage Drop • High Current Capability • High Surge Current Capability • High Reliability • High Temperature Soldering Guaranteed 260°C/10 seconds /.375 (9.5mm) lead length, 5lbs (2.3kg) tension • RoHS compliant
TAITRON
6.0 Amp Silicon Rectifiers
Features • Low forward voltage drop • high current capability • High forward surge current capability • High reliability • High temperature soldering guaranteed 260°C/10 seconds /.375 (9.5mm) lead length, 5lbs (2.3kg) tension • RoHS compliant
6.0 AMP SILICON RECTIFIER
[TAITRON] Features • Low forward voltage drop • high current capability • High forward surge current capability • High reliability • High temperature soldering guaranteed 260°C/10 seconds /.375 (9.5mm) lead length, 5lbs (2.3kg) tension • RoHS compliant
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
6.0W, 8.0W, and 10W 7.5 - 270 VOLTS ZENER DIODES
SSDI
CR6A10GPP产品属性
  • 类型
    描述
  • Case:
    CASE 106
  • Configuration/ Description:
    Single
  • VRRM MAX:
    1000V
  • Io MAX:
    6A
  • IFSM MAX:
    400A
  • IR MAX:
    10μA
  • @VR:
    1000V
  • VF MAX:
    1V
  • @IF:
    6A