位置:首页 > IC中文资料 > CMLT2222A
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CMLT2222A
SURFACE MOUNT PICOmini DUAL NPN SMALL SIGNAL SILICON SWITCHING TRANSISTORS
DESCRIPTION: The CENTRAL SEMICONDUCTOR CMLT2222A consists of two individual, isolated 2222A NPN silicon transistors, manufactured by the epitaxial planar process and epoxy molded in an SOT-563 surface mount package. This PICOmini™ devices has been designed for small signal general purpose and swi
CENTRAL
CMLT2222A
Surface mount Transistor-Small Signal (<=1A) Dual NPN General Purpose Amplifier/Switch
CENTRAL
SURFACE MOUNT DUAL NPN SMALL SIGNAL SILICON SWITCHING TRANSISTORS
DESCRIPTION: The CENTRAL SEMICONDUCTOR CMLT2222AG consists of two (2) isolated 2222A NPN silicon transistors, manufactured by the epitaxial planar process and epoxy molded in an SOT-563 surface mount package. These devices have been designed for small signal general purpose and switching applicat
SURFACE MOUNT SILICON DUAL NPN TRANSISTOR
文件:512.419 Kbytes Page:3 Pages
Quad General Purpose Transistors
Quad General Purpose Transistors NPN Silicon
MOTOROLA
摩托罗拉
MOTOROLA
摩托罗拉
General Purpose Transistors
General Purpose Transistors NPN Silicon
General Purpose Transistors
TMOS FET Transistor
TMOS FET Transistor N–Channel — Enhancement
CMLT2222A产品属性
  • 类型
    描述
  • Case:
    SOT-563
  • Configuration/ Description:
    Dual NPN General Purpose Amplifier/Switch
  • Polarity:
    NPN
  • IC MAX:
    600mA
  • PD MAX:
    350mW
  • VCEO MAX:
    40V
  • hFE MIN:
    100
  • hFE MAX:
    300
  • @VCE:
    10V
  • VCE(SAT) MAX:
    300mV
  • @IC:
    150mA
  • @IB:
    15mA
  • Cob MAX:
    8pF
  • fT MIN:
    300MHz