位置:首页 > IC中文资料 > CED25N15L
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CED25N15L
N-Channel Enhancement Mode Field Effect Transistor
FEATURES ■ 150V, 25A, RDS(ON) = 70mΩ @VGS = 10V. RDS(ON) = 80mΩ @VGS = 5V. ■ Super high dense cell design for extremely low RDS(ON). ■ High power and current handing capability. ■ Lead free product is acquired. ■ TO-251 & TO-252 package.
CET
华瑞
CED25N15L
FEATURES 150V, 25A, RDS(ON) = 70mW @VGS = 10V. Super high dense cell design for extremely low RDS(ON). High power and current handing capability. TO-251 & TO-252 package. RDS(ON) = 80mW @VGS = 5V. Lead free product is acquired.
CET-MOS
华瑞
CED25N15L
N Channel MOSFET
CET
HIGH VOLTAGE MULTIPLE SILICON PACKAGES
文件:96.53 Kbytes Page:1 Pages
EDAL
EDAL
CED25N15L产品属性
  • 类型
    描述
  • BVDSS(V):
    150
  • Rds(on)mΩ@10V:
    70
  • Rds(on)mΩ@5V:
    80
  • ID(A):
    25
  • Qg(nC)@10V(typ):
    72
  • RθJC(℃/W):
    1.8
  • Pd(W):
    83.3
  • Configuration:
    Single
  • Polarity:
    N
更新时间:2026-5-14 16:31:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
23+
TO251
7000
绝对全新原装!100%保质量特价!请放心订购!