位置:首页 > IC中文资料第7303页 > CDSURT400B
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CDSURT400B
二极管 - 通用,功率,开关
COMCHIP
典琦
COMCHIP
典琦
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE
• IT (AV) Average on-state current .......... 400A • VRRM Repetitive peak reverse voltage ........ 400/800/1200/1600V • VDRM Repetitive peak off-state voltage ........ 400/800/1200/1600V • DOUBLE ARMS • Insulated Type APPLICATION DC motor control, NC equipment, AC motor control, Contactle
MITSUBISHI
三菱电机
MITSUBISHI
三菱电机
CDSURT400B产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    CDSURT400B
  • 功能描述
  • RoHS
  • 制造商
    STMicroelectronics
  • 产品
    Switching Diodes
  • 峰值反向电压
    600 V
  • 正向连续电流
    200 A
  • 最大浪涌电流
    800 A
  • 恢复时间
    2000 ns
  • 正向电压下降
    1.25 V