CDRH3D16价格
|---|---|---|---|---|
CDRH3D16 | 1.7MHz, 600mA Synchronous Step-Down Converter DESCRIPTION The MP2104 is a 1.7MHz constant frequency, current mode, PWM step-down converter. The device integrates a main switch and a synchronous rectifier for high efficiency without an external Schottky diode. It is ideal for powering portable equipment that runs from a single cell Lithium- | MPS 美国芯源 | ||
CDRH3D16 | Dual 1.2MHz, 800mA Synchronous Step-Down Converter DESCRIPTION The MP2109 contains two independent 1.2MHz constant frequency, current mode, PWM step-down converters. Each converter integrates a main switch and a synchronous rectifier for high efficiency without an external Schottky diode. The MP2109 is ideal for powering portable equipment that r | MPS 美国芯源 | ||
CDRH3D16 | 1.6MHz Synchronous Step-Down plus 200mA LDO DESCRIPTION The MP2101 is an internally compensated 1.6MHz fixed-frequency PWM step-down switcher with a 200mA low dropout (LDO) linear regulator. It is ideal for portable equipment powered by a single cell Lithium-Ion (Li+) Battery. The MP2101 can provide 800mA and 200mA of load current from a 2 | MPS 美国芯源 | ||
CDRH3D16 | Dual Micropower DC/DC Converters with Schottky Diodes DESCRIPTION The LT®3463/LT3463A are dual micropower DC/DC converters with internal Schottky diodes in a 10-lead 3mm × 3mm DFN package. Negative and positive LT3463 converters have a 250mA current limit. The LT3463A positive converter also has a 250mA limit, while the negative converter has a 400m | LINEAR | ||
CDRH3D16 | POWER INDUCTORS (SMD Type) 文件:232.45 Kbytes Page:1 Pages | SUMIDA 胜美达 | ||
CDRH3D16 | POWER INDUCTORS 文件:156.97 Kbytes Page:3 Pages | SUMIDA 胜美达 | ||
CDRH3D16 | 16μA IQ,, 1.2A PWM Step-Down DC-DC Converters 文件:280.66 Kbytes Page:12 Pages | MAXIM 美信 | ||
CDRH3D16 | CDRH3D16 SMD POWER INDUCTOR 文件:29.96 Kbytes Page:1 Pages | AITCOMPONENTS | ||
功率电感 • Ferrite drum core construction.\n• Magnetically shielded.\n• L×W×H:4.0×4.0×1.8 mm Max.\n• Product weight: 80mg (Ref.)\n• Moisture Sensitivity Level: 1 \n• RoHS compliance.\n• Operating temperature range: -40℃~+105℃(including coil's self temperature rise)\n• Storage temperature range: -40℃~+105℃\n•; | SUMIDA 胜美达 | |||
1.2MHz STEP-UP CONVERTER GENERAL DESCRIPTION The SM8237 is a step-up DC/DC converter specifically designed to drive white LEDs with a constant current. The device can drive two, three or four LEDs in series from a Li-ion cell. Series connection of the LEDs provides identical LED currents resulting in uniform brightness a | SAMHOP 三合微科 | |||