位置:首页 > IC中文资料第1024页 > CD74HC4050MT
CD74HC4050MT价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CD74HC4050MT
丝印代码:HC4050M;High-Speed CMOS Logic Hex Buffers, Inverting and Non-Inverting
Features • Typical Propagation Delay: 6ns at VCC = 5V, CL = 15pF, TA = 25oC • High-to-Low Voltage Level Converter for up to Vl = 16V • Fanout (Over Temperature Range) - Standard Outputs . . . . . . . . . . . . . . . 10 LSTTL Loads - Bus Driver Outputs . . . . . . . . . . . . . 15 LSTTL Loads
TI
德州仪器
CD74HC4050MT
封装/外壳:16-SOIC(0.154",3.90mm 宽) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:IC BUFFER NON-INVERT 6V 16SOIC 集成电路(IC) 缓冲器,驱动器,接收器,收发器
TI
德州仪器
CD74HC4050MT
High-Speed CMOS Logic Hex Buffers, Inverting and Non-Inverting
文件:291.19 Kbytes Page:10 Pages
CD74HC4050MT
文件:645.11 Kbytes Page:10 Pages
CD74HC4050MT
CD74HC4050MT
文件:331.37 Kbytes Page:7 Pages
文件:28.44 Kbytes Page:5 Pages
Hex high-to-low level shifter
GENERAL DESCRIPTION The 74HC4050 is a high-speed Si-gate CMOS device and is pin compatible with the “4050” of the “4000B” series. It is specified in compliance with JEDEC standard no. 7A. FEATURES • Output capability: standard • ICCcategory: SSI APPLICATIONS • Converting 15 V
PHILIPS
飞利浦
Hex high-to-low level shifter
PHILIPS
飞利浦