位置:首页 > IC中文资料 > CCLHM150
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CCLHM150
SURFACE MOUNT HIGH CURRENT CURRENT LIMITING DIODE
CENTRAL
CCLHM150
SURFACE MOUNT HIGH CURRENT SILICON CURRENT LIMITING DIODE
CENTRAL
CCLHM150
Surface mount Diode-Current Limiting Single: High Current
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 150A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 600V • hFE DC current gain............................... 75 • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N)
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER SWITCHING USE INSULATED TYPE • IC Collector current ........................ 150A • VCEX Collector-emitter voltage ........... 600V • hFE DC current gain............................. 750 • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N)
MITSUBISHI
三菱电机
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE
HIGH POWER GENERAL USE INSULATED TYPE • IF(AV) Average forward current .......... 150A • VRRM Repetitive peak reverse voltage .............. 400/800/1200/1600V • DOUBLE ARMS • Insulated Type • UL Recognized Yellow Card No. E80276 (N) File No. E80271 APPLICATION AC motor controllers, DC
CCLHM150产品属性
  • 类型
    描述
  • Case:
    SOD-80
  • Configuration/ Description:
    Single
  • PD MAX:
    400mW
  • POV MAX:
    50V
  • IP NOM:
    15mA
  • IP MIN:
    12mA
  • IP MAX:
    18mA
  • @VT:
    25V
  • VL MAX:
    4.3V
  • ZT MIN:
    0.03MΩ