位置:首页 > IC中文资料 > CCLHM120
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CCLHM120
SURFACE MOUNT HIGH CURRENT CURRENT LIMITING DIODE
CENTRAL
CCLHM120
SURFACE MOUNT HIGH CURRENT SILICON CURRENT LIMITING DIODE
CENTRAL
CCLHM120
Surface mount Diode-Current Limiting Single: High Current
ULTRAFAST RECTIFIERS 1.0 AMPERE 200-400-600 VOLTS
MOTOROLA
摩托罗拉
ZENER DIODES 200 mW 2 PINS SUPER MINI MOLD
DESCRIPTION Type RD2.0S to RD120S Series are 2 PIN Super Mini Mold Package zener diodes possessing an allowable power dissipation of 200 mW. FEATURES • Sharp Breakdown characteristic. • Vz: Applied E24 standard. APPLICATIONS Circuit for Constant Voltage, Constant Current, W
NEC
瑞萨
MOSORB ZENER OVERVOLTAGE TRANSIENT SUPPRESSORS
MOTOROLA
摩托罗拉
DARLINGTON 5 AMPERE COMPLEMENTARY SILICON POWER TRANSISTORS
Plastic Medium-Power Complementary Silicon Transistors . . . designed for general–purpose amplifier and low–speed switching applications. • High DC Current Gain — hFE = 2500 (Typ) @ IC = 4.0 Adc • Collector–Emitter Sustaining Voltage — @ 100 mAdc VCEO(sus) = 60 Vdc (Min) — TIP12
POWER TRANSISTORS(5.0A,60-100V,65W)
... designed for general−purpose amplifier and low−speed switching applications. FEATURES: • Collector−Emitter Sustaining Voltage − VCEO(sus) = 60 V (Min) − TIP120, TIP125 = 80 V (Min) − TIP121, TIP126 = 100 V (Min) − TIP122, TIP127 • Low Coll
MOSPEC
统懋
CCLHM120产品属性
  • 类型
    描述
  • Case:
    SOD-80
  • Configuration/ Description:
    Single
  • PD MAX:
    400mW
  • POV MAX:
    50V
  • IP NOM:
    12mA
  • IP MIN:
    9.6mA
  • IP MAX:
    14.4mA
  • @VT:
    25V
  • VL MAX:
    3.8V
  • ZT MIN:
    0.08MΩ