位置:首页 > IC中文资料 > CBC2518T101
CBC2518T101价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CBC2518T101
WOUND CHIP INDUCTORS
文件:2.19096 Mbytes Page:47 Pages
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
Wire-wound Ferrite Power Inductors LSQN/LSQPA series for General Electronic Equipment
Features Item Summary 100uH±10, 0.16A, 1007/2518 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 2000pcs
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
绕线型片状功率电感器(CB系列)[CBC
Features Item Summary 100uH±10%, 0.125A, 1007/2518 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 2000pcs
Features Item Summary 100uH±20%, 0.16A, 1007/2518 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 2000pcs
Features Item Summary 100uH±20%, 0.125A, 1007/2518 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 2000pcs
Wire-wound Chip Power Inductors (CB series)[CBC]
文件:283.32 Kbytes Page:3 Pages
Wire-wound Chip Power Inductors
文件:143.11 Kbytes Page:1 Pages
文件:277.13 Kbytes Page:2 Pages
WIRE-WOUND CHIP POWER INDUCTORS (CB SERIES)
文件:274.68 Kbytes Page:11 Pages
Wire-wound Chip Inductors for Automotive
文件:137.38 Kbytes Page:1 Pages
封装/外壳:1007(2518 公制) 包装:卷带(TR) 描述:FIXED IND 100UH 125MA 4.81OHM SM 电感器,线圈,扼流圈 固定电感器
封装/外壳:1007(2518 公制) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:FIXED IND 100UH 170MA 4.81OHM SM 电感器,线圈,扼流圈 固定电感器
Surface Mount Ferrite Products
文件:408.34 Kbytes Page:32 Pages
KEMETKEMET Corporation
基美
WOUND CHIP INDUCTORS
CBC2518T101产品属性
  • 类型
    描述
  • 电感值:
    100 uH ± 10 %
  • 外型尺寸 (EIA/JIS):
    1007/2518
  • 额定电流 (max):
    0.16 A
    0.16 A (⊿L=30%)
    0.17 A (⊿T=40℃)
    4.81 Ω
  • 直流电阻 (typ):
    3.7 Ω
  • LQ测试频率:
    0.796 MHz
  • 自共振频率 (min):
    9 MHz
  • 使用温度范围:
    -40 to +105 ℃(Including-self-generated heat)
  • 温度特性 (电感变化):
    ± 25 %
  • 尺寸 (L):
    2.5 ±0.2 mm
  • 尺寸 (W):
    1.8 ±0.2 mm
  • 尺寸 (T):
    1.8 ±0.2 mm
  • 尺寸 (e):
    0.5 ±0.2 mm
  • RoHS Compliance (10 subst.):
    Yes
  • REACH Compliance (209 subst.):
    Yes
  • IEC62474 (Ver. D20.00) Compliance:
  • Halogen Free:
  • 适用焊接 方法:
    Reflow
  • 包装:
    Taping Embossed 2000pcs
更新时间:2026-5-14 9:31:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
TAIYO TUDEN
17+
SMD
原装正品现货
TAIYO/太诱
22+
2.5x1.8
只做原装正品
TAIYO/太诱
23+
SMD
原厂授权一级代理,专业海外优势订货,价格优势、品种
23+
2518-100UH
全新原装正品现货,支持订货
19+
原装现货
太友
25+
明嘉莱只做原装正品现货
全新原装现货
SMD/SMA
全新原厂原装正品现货 欢迎咨询
太友
24+
全新新货村田TDK太友数量均有多电话咨询