位置:首页 > IC中文资料 > CBC2016T470
CBC2016T470价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CBC2016T470
Features Item Summary 47uH±10, 0.15A, 0806/2016 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 2000pcs
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
绕线型片状功率电感器(CB系列)[CBC
Features Item Summary 47uH±10%, 0.13A, 0806/2016 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 2000pcs
Features Item Summary 47uH±20%, 0.15A, 0806/2016 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 2000pcs
Features Item Summary 47uH±20%, 0.13A, 0806/2016 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 2000pcs
封装/外壳:0806(2016 公制) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:FIXED IND 47UH 150MA 5.59OHM SMD 电感器,线圈,扼流圈 固定电感器
Wire-wound Chip Power Inductors (CB series)[CBC]
文件:283.5 Kbytes Page:3 Pages
文件:277.14 Kbytes Page:2 Pages
WOUND CHIP INDUCTORS
文件:781.95 Kbytes Page:16 Pages
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
文件:277.13 Kbytes Page:2 Pages
未分类制造商
Surface Mount Ferrite Products
文件:408.34 Kbytes Page:32 Pages
KEMETKEMET Corporation
基美
CBC2016T470产品属性
  • 电感值:
    47 uH ± 10 %
  • 额定电流 (max):
    0.15 A
    0.15 A (⊿L=30%)
    0.15 A (⊿T=40℃)
    5.59 Ω
  • 直流电阻 (typ):
    4.3 Ω
  • LQ测试频率:
    2.52 MHz
  • 自共振频率 (min):
    11 MHz
  • 使用温度范围:
    -40 to +105 ℃(Including-self-generated heat)
  • 温度特性 (电感变化):
    ± 25 %
  • 尺寸 (L):
    2.0 ±0.2 mm
  • 尺寸 (W):
    1.6 ±0.2 mm
  • 尺寸 (T):
    1.6 ±0.2 mm
  • 尺寸 (e):
    0.5 ±0.2 mm