位置:首页 > IC中文资料 > CB2012T150M
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CB2012T150M
Wire-wound Ferrite Power Inductors LSQN/LSQPA series for General Electronic Equipment
Features Item Summary 15uH±20, 0.17A, 0805/2012 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 3000pcs
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
CB2012T150M
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
CB2012T150M
绕线型片状功率电感器(CB系列)[CB
应用于小型DC / DC转换器等需要大电流的电路设计的绕线型片状电感器。;
CB2012T150M
Wire-wound Chip Power Inductors
文件:143.11 Kbytes Page:1 Pages
CB2012T150M
Wire-wound Chip Power Inductors (CB series)[CB]
文件:289.21 Kbytes Page:3 Pages
Wire-wound Chip Inductors for Automotive
文件:143.17 Kbytes Page:1 Pages
WOUND CHIP INDUCTORS
文件:2.19096 Mbytes Page:47 Pages
WIRE-WOUND CHIP INDUCTORS (LB SERIES)
文件:289.51 Kbytes Page:13 Pages
WOUND CHIP INDUCTORS
CB2012T150M产品属性
  • 类型
    描述
  • 电感值:
    15 uH ± 20 %
  • 外型尺寸 (EIA/JIS):
    0805/2012
  • 额定电流 (max):
    0.17 A
    0.17 A (⊿L=30%)
    0.32 A (⊿T=40℃)
    1.69 Ω
  • 直流电阻 (typ):
    1.3 Ω
  • LQ测试频率:
    2.52 MHz
  • 自共振频率 (min):
    28 MHz
  • 使用温度范围:
    -40 to +105 ℃(Including-self-generated heat)
  • 温度特性 (电感变化):
    ± 20 %
  • 尺寸 (L):
    2.0 ±0.2 mm
  • 尺寸 (W):
    1.25 ±0.2 mm
  • 尺寸 (T):
    1.25 ±0.2 mm
  • 尺寸 (e):
    0.5 ±0.2 mm