位置:首页 > IC中文资料第329页 > CB2012T101M
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CB2012T101M
Wire-wound Ferrite Power Inductors LSQN/LSQPA series for General Electronic Equipment
Features Item Summary 100uH±20, 60mA, 0805/2012 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 3000pcs
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
CB2012T101M
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
CB2012T101M
封装/外壳:0805(2012 公制) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:FIXED IND 100UH 130MA 7 OHM SMD 电感器,线圈,扼流圈 固定电感器
CB2012T101M
Wire-wound Chip Power Inductors
文件:143.11 Kbytes Page:1 Pages
CB2012T101M
Wire-wound Chip Power Inductors (CB series)[CB]
文件:288.79 Kbytes Page:3 Pages
Wire-wound Chip Inductors for Automotive
文件:143.17 Kbytes Page:1 Pages
WOUND CHIP INDUCTORS
文件:2.19096 Mbytes Page:47 Pages
SMD Inductors(Coils) For Power Line(Wound, Magnetic Shielded)
文件:48.69 Kbytes Page:2 Pages
TDK
东电化
文件:49.26 Kbytes Page:2 Pages
TDK
东电化
WOUND CHIP INDUCTORS
CB2012T101M产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    CB2012T101M
  • 功能描述
    固定电感器 INDCTR HI CUR WND 0805 100uH 20%
  • RoHS
  • 制造商
    AVX
  • 电感
    10 uH
  • 容差
    20 %
  • 最大直流电流
    1 A
  • 最大直流电阻
    0.075 Ohms
  • 工作温度范围
    - 40 C to + 85 C
  • 自谐振频率
    38 MHz Q
  • 最小值
    40
  • 尺寸
    4.45 mm W x 6.6 mm L x 2.92 mm H
  • 屏蔽
    Shielded
  • 端接类型
    SMD/SMT
  • 封装/箱体
    6.6 mm x 4.45 mm