位置:首页 > IC中文资料 > CB2012T101K
CB2012T101K价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CB2012T101K
Wire-wound Ferrite Power Inductors LSQN/LSQPA series for General Electronic Equipment
Features Item Summary 100uH±10, 60mA, 0805/2012 (EIA/JIS) Lifecycle Stage Mass Production (Preferred) Standard packaging quantity (minimum) Taping Embossed 3000pcs
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
CB2012T101K
TAIYO-YUDEN
太阳诱电
CB2012T101K
绕线型片状功率电感器(CB系列)[CB
应用于小型DC / DC转换器等需要大电流的电路设计的绕线型片状电感器。;
CB2012T101K
封装/外壳:0805(2012 公制) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:FIXED IND 100UH 130MA 9.1OHM SMD 电感器,线圈,扼流圈 固定电感器
CB2012T101K
Wire-wound Chip Power Inductors
文件:137.32 Kbytes Page:1 Pages
CB2012T101K
Wire-wound Chip Power Inductors (CB series)[CB]
文件:288.79 Kbytes Page:3 Pages
Wire-wound Chip Inductors for Automotive
文件:143.17 Kbytes Page:1 Pages
WOUND CHIP INDUCTORS
文件:2.19096 Mbytes Page:47 Pages
SMD Inductors(Coils) For Power Line(Wound, Magnetic Shielded)
文件:48.69 Kbytes Page:2 Pages
WOUND CHIP INDUCTORS
CB2012T101K产品属性
  • 电感值:
    100 uH ± 10 %
  • 额定电流 (max):
    60 mA
    60 mA (⊿L=30%)
    130 mA (⊿T=40℃)
    9.1 Ω
  • 直流电阻 (typ):
    7 Ω
  • LQ测试频率:
    0.796 MHz
  • 自共振频率 (min):
    8 MHz
  • 使用温度范围:
    -40 to +105 ℃(Including-self-generated heat)
  • 温度特性 (电感变化):
    ± 20 %
  • 尺寸 (L):
    2.0 ±0.2 mm
  • 尺寸 (W):
    1.25 ±0.2 mm
  • 尺寸 (T):
    1.25 ±0.2 mm
  • 尺寸 (e):
    0.5 ±0.2 mm
  • RoHS Compliance (10 subst.):
    Yes
  • REACH Compliance (209 subst.):
    Yes
  • IEC62474 (Ver. D20.00) Compliance:
  • Halogen Free:
  • 适用焊接 方法:
    Reflow
  • 包装:
    Taping Embossed 3000pcs
SMD
只做原装,假一罚十,公司可开17%增值税发票!