位置:首页 > IC中文资料 > C3216X5R2E333M160AA
C3216X5R2E333M160AA价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
C3216X5R2E333M160AA
Commercial Grade ( Mid Voltage (100 to 630V) )
Features • Voltage rating of 100V to 630V with capacitance range up to 15μF. • High capacitance has been achieved through precision technologies that enable the use of multiple thinner ceramic dielectric layers. • Low residual inductance assures superior frequency characteristics. • Excellent
TDK
东电化
C3216X5R2E333M160AA
封装/外壳:1206(3216 公制) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:CAP CER 0.033UF 250V X5R 1206 电容器 陶瓷电容器
TDK
东电化
C3216X5R2E333M160AA
C3216X5R2E333M160AA
积层贴片陶瓷片式电容器
Multilayer Ceramic Chip Capacitors
文件:238 Kbytes Page:3 Pages
  • 额定电压:
    250VDC
  • 温度特性?:
    X5R(±15%)
  • 耗散因数 (Max.):
    3%
  • 绝缘电阻 (Min.):
    10000MΩ