位置:首页 > IC中文资料 > C2012X5R0J226M085AB
C2012X5R0J226M085AB价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
C2012X5R0J226M085AB
Multilayer Ceramic Chip Capacitors
C Series General (Up to 50V) Features • High capacitance has been achieved through precision technologies that enable the use of multiple thinner ceramic dielectric layers. • A monolithic structure ensures superior mechanical strength and reliability. • Low ESL and excellent frequency
TDK
东电化
C2012X5R0J226M085AB
封装/外壳:0805(2012 公制) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:CAP CER 22UF 6.3V X5R 0805 电容器 陶瓷电容器
TDK
东电化
C2012X5R0J226M085AB
C2012X5R0J226M085AB
积层贴片陶瓷片式电容器
文件:231.75 Kbytes Page:3 Pages
  • 类型
    描述
  • 额定电压:
    6.3VDC
  • 温度特性?:
    X5R(±15%)
  • 耗散因数 (Max.):
    10%
  • 绝缘电阻 (Min.):
    4MΩ