位置:首页 > IC中文资料 > C2012CH2E182J125AA
C2012CH2E182J125AA价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
C2012CH2E182J125AA
Multilayer Ceramic Chip Capacitors
Features • Voltage rating of 100V to 630V with capacitance range up to 15μF. • High capacitance has been achieved through precision technologies that enable the use of multiple thinner ceramic dielectric layers. • Low residual inductance assures superior frequency characteristics. • Excellent
TDK
东电化
C2012CH2E182J125AA
封装/外壳:0805(2012 公制) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:CAP CER 1800PF 250V CH 0805 电容器 陶瓷电容器
TDK
东电化
C2012CH2E182J125AA
C2012CH2E182J125AA
积层贴片陶瓷片式电容器
文件:185.44 Kbytes Page:3 Pages
C2012CH2E182J125AA产品属性
  • 类型
    描述
  • 额定电压:
    250VDC
  • 温度特性?:
    CH(0±60ppm/°C)
  • Q (Min.):
    1000
  • 绝缘电阻 (Min.):
    10000MΩ