位置:首页 > IC中文资料 > C2012C0G2A102J
C2012C0G2A102J价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
C2012C0G2A102J
Ceramic Capacitors For Mid Voltage SMD
FEATURES • The unique design structure for mid voltage enables a compact size with high voltage resistance. • Rated voltage Edc: 100, 250 and 630V. • C3225, C4532 and C5750 types are specific to reflow soldering. APPLICATIONS Snapper circuits for switching power supply, ringer c
TDK
东电化
C2012C0G2A102J
文件:250.99 Kbytes Page:8 Pages
TDK
东电化
C2012C0G2A102J
Evaluation Board provides the design engineer with a fully functional
文件:1.21912 Mbytes Page:10 Pages
NSC
国半
C Series Commercial Grade Mid Voltage (100 to 630V)
Features • Voltage rating of 100V to 630V with capacitance range up to 15μF. • High capacitance has been achieved through precision technologies that enable the use of multiple thinner ceramic dielectric layers. • Low residual inductance assures superior frequency characteristics. • Excellent
封装/外壳:0805(2012 公制) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:CAP CER 1000PF 100V C0G 0805 电容器 陶瓷电容器
积层贴片陶瓷片式电容器
Commercial Grade ( Mid Voltage (100 to 630V) )
文件:130.83 Kbytes Page:1 Pages
Multilayer Ceramic Chip Capacitors
文件:183.58 Kbytes Page:3 Pages
C2012C0G2A102J产品属性
  • 类型
    描述
  • 额定电压:
    100VDC
  • 温度特性?:
    C0G(0±30ppm/°C)
  • Q (Min.):
    1000
  • 绝缘电阻 (Min.):
    10000MΩ
更新时间:2026-5-13 20:00:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
25+
正规渠道,免费送样。支持账期,BOM一站式配齐
17+
SMD
原装正品现货
23+
SMD
原厂授权一级代理,专业海外优势订货,价格优势、品种
原厂渠道 可含税出货
24+
只做原装进口现货
一级代理专营品牌!原装正品,优势现货,长期排单到货
23+
专注配单,只做原装进口现货
电子元器件采购降本 30%!原厂直采,砍掉中间差价