位置:首页 > IC中文资料第4232页 > C1210C332F5GAL
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
CERAMIC CHIP CAPACITORS
FEATURES • C0G (NP0), X7R, X5R, Z5U and Y5V Dielectrics • 10, 16, 25, 50, 100 and 200 Volts • Standard End Metalization: Tin-plate over nickel barrier • Available Capacitance Tolerances: ±0.10 pF; ±0.25 pF; ±0.5 pF; ±1; ±2; ±5; ±10; ±20; and +80-20 • Tape and reel packaging per EIA481-1. (See
KEMETKEMET Corporation
基美
C1210C332F5GAL产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    C1210C332F5GAL
  • 功能描述
    多层陶瓷电容器MLCC - SMD/SMT 3300PF 50.0V
  • RoHS
  • 制造商
    American Technical Ceramics(ATC)
  • 电容
    10 pF
  • 容差
    1 %
  • 电压额定值
    250 V