位置:首页 > IC中文资料 > C1005X5R1C683K050BA
C1005X5R1C683K050BA价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
C1005X5R1C683K050BA
Commercial Grade ( General (Up to 50V) )
C Series General (Up to 50V) Features • High capacitance has been achieved through precision technologies that enable the use of multiple thinner ceramic dielectric layers. • A monolithic structure ensures superior mechanical strength and reliability. • Low ESL and excellent frequency
TDK
东电化
C1005X5R1C683K050BA
积层贴片陶瓷片式电容器
TDK
东电化
Multilayer Ceramic Chip Capacitors
文件:236.09 Kbytes Page:3 Pages
  • 类型
    描述
  • 额定电压:
    16VDC
  • 温度特性?:
    X5R(±15%)
  • 耗散因数 (Max.):
    5%
  • 绝缘电阻 (Min.):
    1470MΩ