位置:首页 > IC中文资料第4683页 > C1005X5R0J105K050BB
C1005X5R0J105K050BB价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
C1005X5R0J105K050BB
Multilayer Ceramic Chip Capacitors
C Series General (Up to 50V) Features • High capacitance has been achieved through precision technologies that enable the use of multiple thinner ceramic dielectric layers. • A monolithic structure ensures superior mechanical strength and reliability. • Low ESL and excellent frequency
TDK
东电化
  • 类型
    描述
  • 型号
    C1005X5R0J105K050BB
  • 制造商
    TDK Innoveta
  • 功能描述
    Cap Ceramic 1uF 6.3V X5R 10% SMD 0402 85C Paper T/R
  • 制造商
    TDK
  • 功能描述
    CAP 1UF 6.3VDC X5R 10% SMD 0402 - Tape and Reel
    CAP CER 1UF 6.3V 10% X5R 0402
    CAPACITOR CERAMIC, 1UF, 6.3V, X5R, 10%,
    CAPACITOR CERAMIC, 1UF, 6.3V, X5R, 10%, 0402;
  • Capacitance
    1F; Capacitance
  • Tolerance
    10%; Dielectric
  • Characteristic
    X5R; Voltage
  • Rating
    6.3V; Capacitor Case