位置:首页 > IC中文资料 > C1005C0G1H101K050BA
C1005C0G1H101K050BA价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
C1005C0G1H101K050BA
MULTILAYER CERAMIC CHIP CAPACITORS
C Series General (Up to 50V) Features • High capacitance has been achieved through precision technologies that enable the use of multiple thinner ceramic dielectric layers. • A monolithic structure ensures superior mechanical strength and reliability. • Low ESL and excellent frequency
TDK
东电化
C1005C0G1H101K050BA
TDK
东电化
C1005C0G1H101K050BA
Features • Voltage rating of 100V to 630V with capacitance range up to 15μF. • High capacitance has been achieved through precision technologies that enable the use of multiple thinner ceramic dielectric layers. • Low residual inductance assures superior frequency characteristics. • Excellent
C1005C0G1H101K050BA
文件:2.57186 Mbytes Page:55 Pages
C1005C0G1H101K050BA
文件:1.02854 Mbytes Page:55 Pages
C1005C0G1H101K050BA
封装/外壳:0402(1005 公制) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:CAP CER 100PF 50V C0G 0402 电容器 陶瓷电容器
C1005C0G1H101K050BA
C1005C0G1H101K050BA
积层贴片陶瓷片式电容器
C1005C0G1H101K050BA
文件:130.6 Kbytes Page:1 Pages
文件:181.08 Kbytes Page:3 Pages
  • 类型
    描述
  • 额定电压:
    50VDC
  • 温度特性?:
    C0G(0±30ppm/°C)
  • Q (Min.):
    1000
  • 绝缘电阻 (Min.):
    10000MΩ
更新时间:2026-5-13 16:14:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
23+
SMD
原厂授权一级代理,专业海外优势订货,价格优势、品种
23+
SMD
公司原装现货!主营品牌!可含税欢迎查询
一级代理专营品牌!原装正品,优势现货,长期排单到货
现货库存一站式配套元器件
24+
NA
原装现货,专业配单专家
电子元器件采购降本 30%!原厂直采,砍掉中间差价