位置:首页 > IC中文资料 > C1005C0G1H101G
C1005C0G1H101G价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
MULTILAYER CERAMIC CHIP CAPACITORS
Features • Voltage rating of 100V to 630V with capacitance range up to 15μF. • High capacitance has been achieved through precision technologies that enable the use of multiple thinner ceramic dielectric layers. • Low residual inductance assures superior frequency characteristics. • Excellent
TDK
东电化
C Series General (Up to 50V) Features • High capacitance has been achieved through precision technologies that enable the use of multiple thinner ceramic dielectric layers. • A monolithic structure ensures superior mechanical strength and reliability. • Low ESL and excellent frequency
TDK
东电化
文件:1.02854 Mbytes Page:55 Pages
封装/外壳:0402(1005 公制) 包装:卷带(TR)剪切带(CT)Digi-Reel® 得捷定制卷带 描述:CAP CER 100PF 50V C0G 0402 电容器 陶瓷电容器
积层贴片陶瓷片式电容器
文件:2.57364 Mbytes Page:55 Pages
文件:130.6 Kbytes Page:1 Pages
文件:181.08 Kbytes Page:3 Pages
Ceramic Capacitors For General Use SMD
Multilayer Ceramic Chip Capacitors General use
文件:197.04 Kbytes Page:31 Pages
C1005C0G1H101G产品属性
  • 类型
    描述
  • 额定电压:
    50VDC
  • 温度特性?:
    C0G(0±30ppm/°C)
  • Q (Min.):
    1000
  • 绝缘电阻 (Min.):
    10000MΩ