位置:首页 > IC中文资料 > C0603C152J5GALTU
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
C0603C152J5GALTU
Ceramic Capacitors
KEMETKEMET Corporation
基美
SMD Auto C0G, Ceramic, 1500 pF, 5, 50 V, C0G, SMD, MLCC, Ultra-Stable, Low Loss, Automotive Grade, 0603
文件:72.34 Kbytes Page:1 Pages
KEMETKEMET Corporation
基美
Ceramic, Commercial-(CxxxxC), 1500 pF, 5, 50 V, 0603, C0G, SMD, MLCC, Ultra-Stable, Low Loss, Class I
文件:72.04 Kbytes Page:1 Pages
ESD SMD Comm C0G, Ceramic, Electro Static Discharge, 1500 pF, 5, 50 VDC, C0G, SMD, MLCC, Temperature Stable, Electro Static Discharge, Class I, 0603
文件:62.8 Kbytes Page:1 Pages
Capacitor, Ceramic, SMD, MLCC, Temperature Stable, Class II, 1500 pF, /-5 Tol, 50 V, X7R, 0603 (1608 metric)
C0603C152J5GALTU产品属性
  • 类型
    描述
  • Capacitance Tolerance:
    5%
  • Voltage DC:
    50 VDC
  • Temperature Range:
    -55/+125°C