位置:首页 > IC中文资料 > C0402C471J5GACTU
C0402C471J5GACTU价格
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
C0402C471J5GACTU
Ceramic, Commercial-(CxxxxC), 470 pF, 5, 50 V, 0402, C0G, SMD, MLCC, Ultra-Stable, Low Loss, Class I
文件:71.94 Kbytes Page:1 Pages
KEMETKEMET Corporation
基美
C0402C471J5GACTU
Ceramic Capacitors
KEMETKEMET Corporation
基美
SMD Auto C0G, Ceramic, 470 pF, 5, 50 V, C0G, SMD, MLCC, Ultra-Stable, Low Loss, Automotive Grade, 0402
文件:72.24 Kbytes Page:1 Pages
SMD Auto X8R HT150C, Ceramic, 470 pF, 5, 50 VDC, X8R, SMD, MLCC, High Temperature, Ultra-Stable, Automotive Grade, 0402
Ceramic, Commercial-(CxxxxC)
文件:71.6 Kbytes Page:1 Pages
Capacitor, Ceramic, SMD, MLCC, Temperature Stable, Class II, 470 pF, /-5 Tol, 50 V, X7R, 0402 (1005 metric)
C0402C471J5GACTU产品属性
  • 类型
    描述
  • Capacitance Tolerance:
    5%
  • Voltage DC:
    50 VDC
  • Temperature Range:
    -55/+125°C