位置:首页 > IC中文资料 > BZY97C16
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
BZY97C16
1.5W 16V TAIWAN SUNMATE SEMICONDUCTOR CO.,LIMITED
BZY97C16
森美特
BZY97C16
ZENER DIODES
文件:3.83005 Mbytes Page:3 Pages
TAYCHIPST
泰迪斯电子
BZY97C16
1.5Watts Axial leaded Zener Diodes
文件:141.79 Kbytes Page:2 Pages
BZY97C16
丝印代码:Y16;Zener Diodes
文件:2.57962 Mbytes Page:5 Pages
LUGUANG
鲁光电子
BZY97C16
Axial zener diode
BZY97C16
稳压二极管
LUGUANG
鲁光电子
BZY97C16
16V,1500mW,Zener Diodes
GALAXY
银河微电
BZY97C16
银河微电
1.5 W Zener Diodes
[FAGOR] Voltage 10 to 200 V Power 1.5 W • Diffused junction • The plastic material carries U/L recognition 94 V-0 • Terminals: Axial Leads • Polarity: Color band denotes cathode Mounting instructions 1. Min. distance from body to soldering point, 4 mm. 2. Ma
ETCList of Unclassifed Manufacturers
未分类制造商
1.5 W Zener Diodes
未分类制造商
1.5W 160V TAIWAN SUNMATE SEMICONDUCTOR CO.,LIMITED
BILIN
TAYCHIPST
泰迪斯电子
丝印代码:Y160;Zener Diodes
固锝电子
BZY97C16产品属性
  • 类型
    描述
  • AEC Qualified:
    NO
  • Pb Free:
    YES
  • Halide free:
    NO
  • Reach:
    YES
  • RoHS:
  • Marketing Status:
    Active
  • Configuration:
    Single
  • VZ(V)nom.:
    16
  • IT (mA):
    25
  • PD(mW)max.:
    1500
  • TJ(°C)max.:
    150
  • TJ(°C)min.:
    -55
  • ECCN(US):
    EAR99
  • Category:
    稳压二极管
更新时间:2026-5-14 22:30:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
ITT
24+
DO-41
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增
西班牙
24+
NA
公司原厂原装现货假一罚十!特价出售!强势库存!
23+
DO-41
绝对全新原装!优势供货渠道!特价!请放心订购!
FAGOR
25+
NA
明嘉莱只做原装正品现货
FAGOR
23+
SMD
专业配单保证原装正品假一罚十
SGS THOMSON
SMD
安罗世纪电子只做原装正品货
DIP
原装正品!现货供应!
FAG
DO-15
原装现货,可开13%税票