位置:首页 > IC中文资料第7763页 > BZY91C56R
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
BZY91C56R
100W 56V 6% Zener Diode
This Zener Diode is packaged in DO-5R, which has a power dissipation of 100W.\n\n Available as High Reliability device per MIL-PRF-19500 indicate –HR suffix after the part number. Contact for -HR
DIGITRON
BZY91C56R
Voltage Range?.5 - 75 Volts 5000 Watt Peak Pulse Power
文件:88.88 Kbytes Page:2 Pages
NJSEMINew Jersey Semi-Conductor Products, Inc.
新泽西半导体新泽西半导体公司
BZY91C56R
Zener Diodes (Studs)
文件:114.89 Kbytes Page:2 Pages
NAINA
BZY91C56R
Zeners/Studs
LITTELFUSE
力特
Zeners/Studs
LITTELFUSE
力特
Zener Diodes (Studs)
NAINA
BZY91C56R产品属性
  • 类型
    描述
  • 型号
    BZY91C56R
  • 制造商
  • 制造商全称
  • 功能描述
更新时间:2026-5-14 22:30:00
IC供应商 芯片型号 品牌 批号 封装 库存 备注 价格
PHI
24+
只做自己库存 全新原装进口正品假一赔百 可开13%增