位置:首页 > IC中文资料 > BZY55B8V2
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
BZY55B8V2
500mW,2 Tolerance SMD Zener Diode
台湾半导体
BZY55B8V2
台湾半导体
BZY55B8V2
0805 (Ceramics), 500mW, 2%, Small Signal Zener Diode
封装/外壳:0805(2012 公制) 包装:卷带(TR) 描述:DIODE ZENER 8.2V 500MW 0805 分立半导体产品 二极管 - 齐纳 - 单
Silicon Epitaxial Planar Z-Diodes
VISHAYVishay Siliconix
威世威世科技公司
0.5 Watts Hermetically Sealed Glass Zener Voltage Regulators
ZENER DIODES
VZ : 2.4 to 75V PD : 500mW FEATURES : • Silicon planar zener diodes • For use as low voltage stabilizer or voltage reference. • Standard zener voltage tolerance is ± 2 • Pb / RoHS Free