位置:首页 > IC中文资料 > BZY55B5V6
型号 功能描述 生产厂家 企业 LOGO 操作
BZY55B5V6
500mW,2 Tolerance SMD Zener Diode
台湾半导体
BZY55B5V6
台湾半导体
BZY55B5V6
0805 (Ceramics), 500mW, 2%, Small Signal Zener Diode
封装/外壳:0805(2012 公制) 包装:卷带(TR) 描述:DIODE ZENER 5.6V 500MW 0805 分立半导体产品 二极管 - 齐纳 - 单
SILICON EPITAXIAL PLANAR ZENER DIODES
SEMTECH_ELEC
先之科半导体
ZENER DIODES
VZ : 2.4 to 75V PD : 500mW FEATURES : • Silicon planar zener diodes • For use as low voltage stabilizer or voltage reference. • Standard zener voltage tolerance is ± 2 • Pb / RoHS Free